W obecnych czasach, można zaobserować wiele trendów przy projektowaniu stron internetowych. Pierwszy z nich charakteryzuje się dużą, pełnoekranową grafiką w tle strony, która wywiera duży wpływ na użytkownika wlaśnie jej rozmiarem. Przy tego typu układzie grafiki łatwo wprowadzić użytkownika w klimat produktu czy marki. Subiektywnie oceniając ten sposób projektowania stron www jest dla mnie bardzo interesujący, ale na wybranie takiego czy innego układu strony mają wpływ różne czynniki oraz pomysł klienta.

Kolejnym trendem przy projektowaniu stron internetowych jest układanie elementów strony w sposób „kafelkowy” czyli responsywny, w zależności od rozdzielczości ekranu urządzenia na którym będzie wyświetlana. Dzięki temu na urządzeniach mobilnych strona jest prosta w obsłudze za pomocą palca. Nie ma co ukrywać, że poszukujący informacji za pomocą smartfona mogą irytować się stroną, po której nie będą mogli się poruszać. Którą wersję wybrać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale wszystko okaże się podczas jej projektowania i zapełniania zawartością.

Powyżej wymieniłem główne trendy w projektowaniu stron internetowych

Pamiętajmy jednak, że wszystko zmienia się bardzo dynamicznie. Możliwości technologiczne, rozwój urządzeń i ich możliwości powodują ciągłą ewolucję przy projektowaniu stron www.

 

trendy w projektowaniu stron internetowych

Flesh, Java, HTML5, jQuery

Obecnie, coraz częściej odchodzi się od projektowania stron we fleshu. Mimo, że daje on gigantyczne możliwości przy projektowaniu animacji, to niestety ale wpływa negatywnie na pozycjonowanie (strony zbudowane na fleshu trudniej wypozycjonować). Flesh za to nadaje się świetnie do projektowania gier, i tu jest niekwestionowanym liderem. HTML5, jQuery dają w tej chwili dość spore możliwości programowania animacji, dzięki którym, strona się znacznie ożywi, będzie wyglądała atrakcyjnie i mocno interaktywnie.