Wprowadzimy Twój biznes w świat Internetu

Poznaj ofertę projektowania stron www

Domeny, serwery, certyfikaty SSL

Projektowanie i tworzenie – strony internetowe Nowa Sól

 

W dalszym ciągu pokutuje jeszcze w wielu mikro i małych przedsiębiorstwach przeświadczenie, że strony internetowe są im zbędna. Mają one przekonanie, że jest to narzędzie przeznaczone dla dużych firm, które mogą wydawać pieniądze na lewo i prawo. Jest to błąd, ponieważ to tradycyjne formy reklamy są dziś droższe od prowadzenia strony internetowej, a to właśnie ona dziś przejmuje najwięcej obowiązków o charakterze marketingowym. Trzeba sobie uzmysłowić, że praktycznie nie korzysta się już z książek telefonicznych i innych tego typu baz kontaktowych z danymi teleadresowymi. Skutkiem tego zaistnienie przestrzeni internetowej jest wręcz koniecznością. Nie chcąc pozostawać już dłużej za plecami konkurencji musimy zrozumieć, że to właśnie w sieci pozyskuje się aktywnie nowych klientów. Oczywiście nim ruszymy na podbój nieznanych sobie dotychczas obszarów warto udzielić sobie odpowiedzi na pytanie: jaki cel stawiam przed swoją stroną www? Z całą pewnością musi on iść w parze z ogólnie przyjętą strategią naszego przedsiębiorstwa. Warto zatem na wstępie bliżej poznać przykładowe aspekty, jakie mogą wyniknąć posiadania strony internetowej.

 

Projektowanie strony www – (wizytówka) przedsiębiorstwa

Wśród najczęstszych motywacji stojących za założeniem strony internetowej jest zaprezentowanie szerszemu spektrum oferty swojej firmy. Jest to całkiem zrozumiały ruch zwłaszcza, kiedy odkryjemy zdolność strony www do nieustannego udzielania informacji osobom szukającym informacji o naszej działalności. Nie potrzeba więc zatrudniać dodatkowego pracownika, bo strona www jest dostępna całą dobę. Można tam zamieścić nie tylko dane teleadresowe, lecz również pochwalić się dotychczasowymi osiągnięciami. Na dodatek, kiedy nasza propozycja skusi kogoś do współpracy to warto zamieścić tam formularz kontaktowy umożliwiający sprawną komunikację.

 

Sprzedaż swoich usług i produktów przez strony www

Prowadząc działalność typowo handlową albo też produkcyjną nasza strona internetowa przybiera wtedy postać sklepu internetowego. Dzięki temu pojawia się przed nami niepowtarzalna okazja do rozszerzenia rynku zbytu dla swoich produktów. Na dodatek z racji znacznie mniejszych kosztów obsługi sprzedaży może być ona bardziej konkurencyjna. Warto odnotować również automatyzację całego procesu sprzedaży.

Samo tworzenie i prowadzenie strony internetowej generuje określone koszty, lecz są one znacznie mniejsze niż profity wynikające z samego posiadania jej. Można się więc pokusić o tezę, iż jest to inwestycja z dużą stopą zwrotu. Tym samym nawet niewielkie firmy powinny mieć świadomość, że im również budowanie strona internetowa wyjdzie tylko na dobre.