Hosting www zdecydowanie wiąże się z tematyka internetową.

Jest to wydzielona część dysku twardego, którą dostawca usług internetowych udostępnia konkretnemu klientowi. Hosting www może być hostingiem darmowym lub odpłatnym. Od tego czynnika w dużej mierze zależy jego sprawność i funkcjonowanie. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest hosting odpłatny.

 

Darmowy hosting www

Jest zwykle nieco gorszej jakości niż ten, za który trzeba wnosić opłaty. Bezpłatny hosting stron internetowych zwykle wiąże się z ograniczeniami transferu danych. Zwykle na takiego rodzaju hostingach, ich nieodłącznym elementem są reklamy, których nie można się pozbyć. Zwykle dostawca darmowych usług hostingowych treści reklamowe wysyła użytkownikowi droga elektroniczną. Ten rodzaj hostingu nie obsługuje wszystkich języków skryptowych i nie zapewnia dostępu do wszystkich baz danych.

 

Płatny hosting www

Nie jest bardzo dużym wydatkiem a korzysta się z niego zdecydowanie lepiej. Działa on dużo sprawniej, nie zacina się. Na hostingi płatne decyduje się nie tylko posiadacze ogromnych platform internetowych. Decydują się na nie ci, dla których jakość usług jest bardzo ważna. Osoby takie bardzo często wybierają też serwery dedykowane. To część serwera, którą dany użytkownik może wykorzystywać na swoje potrzeby lub odpłatnie udostępniać na nim miejsce innym użytkownikom. Służą one do przechowywania różnego rodzaju danych i plików: zdjęć, stron internetowych, plików tekstowych i muzycznych. Koszty utrzymania serwera dedykowanego nie są duże. Inwestuje w nie wielu posiadaczy stron internetowych.