Jak przygotować treści na strony www

Przygotowując się do tworzenia strony internetowej należy zadbać o kilka podstawowych rzeczy…

 

Unikalne treści na strony www

Będą opisywać produkty i usługi firmy. Treści nie mogą być przygotowane 'na kolanie’. Należy dobrze zastanowić się co chcemy przekazać internaucie, aby znalazł interesujące go informacje a następnie chciał skorzystać z naszej oferty. Treści a raczej ich struktura powinna być logiczna i mieć uporządkowany układ. Ład warto wprowadzać zaczynając od menu, które musi być czytelne, najlepiej zacząć od linku do strony głównej, poprzez ofertę, informacje o firmie a na podstronie kontakt kończąc.

 

Strona główna

Powinna przedstawiać kilka podstawowych produktów i usług na których firmie najbardziej zależy. Nie warto upychać tam wszystkiego, tylko zwrócić uwagę na przejrzystość, funkcjonalność i estetykę. Należy też położyć duży nacisk na grafikę / motyw przewodni, który dopieści oko naszego internauty i dzięki któremu będzie chciał kliknąć kolejny element na stronie.

 

Oferta

Podstrona powinna być rozbita na poszczególne produkty i usługi, co spowoduje, że będzie lepiej przyswajalna, a także logiczna dla użytkowników nie znających tematu/branży. Proszę sobie wyobrazić produkty które są skomplikowane i bardzo podobne do siebie. Umieszczenie ich obok siebie powoduje zlanie się tekstu i pogubienie internauty. Przeglądanie strony na której jest ponad miarowa ilość treści może dodatkowo zniechęcić do ich przeglądania. Pamiętajmy aby wypełniać treści z głowa a na pewno nasza strona przyniesie nam nowych klientów.

 

Kontakt

To miejsce na podstawowe dane kontaktowe, adres, email, nr telefonu, mapa lokalizacji firmy a także formularz kontaktowy.