Jest kilka ważnych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim to prosty, przejrzysty, czytelny projekt, który pozwoli internaucie łatwo i przyjemnie poruszać się po stronie. Interaktywne menu, czytelny podział witryny na podstrony – to czynniki ułatwiające i zachęcające użytkownika do pozostania na stronie i zapoznawania się z ofertą.

Teksty na każdej podstronie powinny być unikalne, nie mogą być skopiowane z innych stron internetowych. Wbrew pozorom, przygotowanie ich jest bardzo trudnym zadaniem. Większość zainteresowanych zgłaszających się nas w sprawie przygotowania projektu strony www nie ma gotowych tekstów, często piszemy je na zamówienie, w taki sposób aby wyszukiwarka Google indeksowała je możliwie jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Należy zastanowić się również nad kilkoma głównymi, najważniejszymi produktami i usługami, które chcemy wyeksponować, ponieważ to może mieć wpływ na ostateczny wygląd strony.

Warto również rozważyć stworzenie strony w wersji mobilnej, gdyż coraz więcej internautów szuka informacji poprzez smartfony i tablety. Podczas projektowania strony internetowe wszystkie powyższe zagadnienia będą przedyskutowane, tak aby osiągnąć wyznaczony cel.