Mimo upływu lat i dynamicznego rozwoju technologii WordPress wciąż pozostaje jednym z najchętniej wybieranych narzędzi do projektowania i zarządzania stronami internetowymi. Przyczyna niegasnącej popularności tego rozwiązania tkwi w optymalnym zbalansowaniu jego możliwości z przystępnością obsługi, co skutkuje dużą swobodą w tworzeniu własnego miejsca w sieci. WordPress zdominował rynek marketingu internetowego, obsługując obecnie 43% wszystkich stron. Jakie najważniejsze korzyści niesie ze sobą korzystanie z prezentowanej technologii. 

 

Oprogramowanie z możliwością elastycznego rozwoju

Jedną z głównych zalet systemu WordPress jest jego elastyczność i możliwość rozbudowy. System jest oparty na otwartym kodzie źródłowym, co oznacza, że każdy może dostosować go do swoich potrzeb i wymagań. To daje użytkownikom pełną kontrolę nad ich stronami internetowymi i pozwala na tworzenie niestandardowych rozwiązań. Profesjonalista może stworzyć więc stronę firmy lub e-sklep i dostosować go do indywidualnych preferencji użytkownika.

Dzięki tym cechom WordPress jest popularnym wyborem dla osób, które szukają elastycznego i łatwego w użyciu narzędzia do budowy stron internetowych.

Wordpress jako system zarządzania treściami umożliwia łatwą edycję zawartości strony

WordPress jako system zarządzania treściami umożliwia łatwą edycję zawartości strony

 

Łatwość obsługi i swoboda modyfikacji

Trudno znaleźć CMS, który byłby bardziej przyjazny dla użytkowników niż WordPress. Łatwość nawigacji oraz intuicyjne zarządzanie sprawia, że system jest idealną platformą bla sprzedawców i blogerów. Dodawanie nowych wpisów, aktualizacja treści czy zarządzanie mediami jest wyjątkowo wygodne. To samo w przypadku produktów.

System jest wysoce konfigurowalny i oferuje szeroki zakres funkcji i możliwości. Dzięki temu firma może dostosować swoją stronę internetową do indywidualnych potrzeb biznesowych. Dodatkowo istnieje bogata baza wtyczek, która zwiększy możliwości strony. Instalację warto zostawić jednak specjaliście. Nie zaleca się samodzielnej instalacji, ponieważ jedna wtyczka może obciążyć stronę lub spowodować problemy z działającymi już skryptami.

Wtyczki do WordPress

Repozytorium WordPressa pozwala na skorzystania z tysięcy wtyczek, dzięki którym można uruchomić wybrane funkcjonalności bez umiejętności programowania.

 

Dzięki łatwości obsługi i swobodzie modyfikacji WordPress jest doskonałym narzędziem dla firm, które chcą szybko i skutecznie stworzyć profesjonalną stronę internetową. Znaczącym ułatwieniem w obsłudze jest także lokalizacja systemu w przeszło 53 językach, w tym również w języku polskim.

 

Współpraca z wyszukiwarkami i dostosowanie do wytycznych SEO

Dla większości przedsiębiorców utrzymujących swoje biznesy online, wysoka widoczność w wyszukiwarkach jest priorytetem. WordPress oferuje istotne korzyści, ponieważ łatwo dostosowuje się do zmieniających się algorytmów wyszukiwarek, co zapewnia utrzymanie strony na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania.

WordPress generuje domyślnie przyjazne dla SEO adresy URL, co ułatwia wyszukiwarkom zrozumienie treści i indeksowanie ich w wynikach wyszukiwania. Profesjonalny projektant stron internetowych zaprojektuje stronę zgodnie z najlepszymi praktykami SEO, co oznacza, że będzie zoptymalizowana pod kątem prędkości ładowania, responsywności, czy czytelności kodu.

Istnieje wiele wtyczek dla WordPressa, które pomagają w optymalizacji stron. Zapewniają takie funkcje jak analiza słów kluczowych, optymalizacja treści, zarządzanie meta tagami, czy generowanie map witryny. Odpowiednia konfiguracja sprawi, że strona znajdzie się wyżej w rankingach wyszukiwania.

 

Gwarancja bezpieczeństwa

Fundamentem popularności WordPressa jest także bezpieczeństwo. Podobnie jak z dostosowaniem do SEO, taki i w przypadku zabezpieczenia przed wirusami, czy złośliwym oprogramowaniem, można liczyć na skuteczne dodatki i rozszerzenia. Żeby jednak zadbać o bezpieczeństwo, warto powierzyć stronę w ręce eksperta i stosować się do jego rad.

Należy korzystać tylko z zaufanych wtyczek ze sprawdzonych źródeł, aby uniknąć potencjalnych luk w zabezpieczeniach. Należy również regularnie aktualizować wtyczki, ponieważ są głównym celem ataków.

Pomoże też regularne wykonywanie kopii zapasowych strony internetowej, ponieważ w przypadku ataku lub problemów technicznych można przywrócić witrynę do poprzedniego stanu. Dodatkowo korzystanie z narzędzi monitorujących aktywność może pomóc w wykryciu niepożądanych działań, takich jak próby włamań czy ataki złośliwego oprogramowania.

 

Kiedy warto wybrać WordPressa i zdecydować się na usługi specjalisty?

WordPress jest jedną z najpopularniejszych platform do tworzenia stron internetowych na świecie. Jego popularność nie wynika jednak tylko z łatwości użytkowania, ale także z ogromnej elastyczności i możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb. Warto jednak zdecydować się na profesjonalne projektowanie stron. Dlaczego?

Specjaliści mają nie tylko wiedzę techniczną, ale także doświadczenie i umiejętności potrzebne do stworzenia funkcjonalnej i efektywnej witryny. Wybierając usługi eksperta, można mieć pewność, że strona zostanie zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami i najlepszymi praktykami w zakresie UX/UI.  Specjalista od projektowania stron może zaprojektować atrakcyjną szatę graficzną, która przyciągnie uwagę odwiedzających i sprawi, że strona będzie się wyróżniać na tle konkurencji.