Czy wiesz czym jest motyw Divi? Jeśli nie, to w tym artykule dowiesz się czym jest, dlaczego jest tak wyjątkowy i popularny. Przyjrzymy się zaletom i wadom motywu Divi. Ale zanim do tego przejdziemy, przyjrzyjmy się bliżej, co oferuje motyw Divi.

 

Czym jest motyw Divi?

Divi to nie jest zwykły motyw WordPress. To kompletny framework (narzędzie do projektowania strony www), który pozwala na projektowanie i dostosowywanie do własnych potrzeb / do własnego wyglądu każdej części strony internetowej.

Zaprojektowany i opracowany przez Elegant Themes, Divi ułatwia tworzenie stron internetowych bez konieczności znajomości kodu takiego jak HTML, CSS, JAVASCRIPT lub PHP. Motyw ten zawiera predefiniowane moduły, które w łatwy sposób można zaimportować na stronę internetową (moduły takie jak: slidery, galerie, formularze kontaktowe, liczniki, moduły sklepu, moduły tekstowe, liczniki, zdjęcia, galerie, FAQ i wiele innych).

 

Dla kogo jest motyw Divi?

Jeśli jesteś projektantem lub programistą stron internetowych, na pewno zachwycisz się szybkością i wydajnością Divi. Motyw ten jest nie tylko łatwym w użyciu kreatorem strony internetowej dla początkujących. Jest to także zaawansowany system projektowania, który może pomóc podnieść wydajność Twojej pracy. Oprócz edytora blokowego, posiada także edytor wizualny, który pozwala na edycję stronę w trybie LIVE, skierowany głównie do designerów i osób projektujących stron w trybie no-code.

 

Jakie rodzaje stron internetowych mogę stworzyć z motywem Divi?

Ze względu na niezwykłą elastyczność, motyw Divi nadaje się do zaprojektowania witryn www dla firm ze wszystkich branż. Polecamy zapoznanie się z portfolio, w którym praktycznie wszystkie projekty zostały wykonane w Divi.

W większości motywów WordPress dostajemy gotowy pod względem układu, struktury i designu projekt, ale z motywem Divi opcje układu są nieograniczone. Pozwala on dowolnie projektować strony (i artykuły) w każdym projekcie. Pozwala dostosowywać elementy strony za pomocą wielu ustawień w sekcjach, wierszach i modułach Divi. Dodatkowo każdy ze stworzonych elementów można zapisać w bibliotece i wczytać na innej podstronie, w innym projekcie a nawet na innej domenie. Divi jest bardzo przyjazny użytkownikom, a jego intuicyjne funkcje sprawiają, że jest to jeden z najlepszych motywów WordPress na rynku. Motyw Divi jest na tyle prosty w użyciu, że nawet początkujący użytkownik Worpdressa poradzi sobie z jego obsługą.

 

Motyw Divi pozwala dostosować projekt do urządzeń mobilnych

W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest responsywność (dopasowanie strony www do urządzeń mobilnych). Kreator wizualny Divi pozwala na przełączanie pomiędzy widokami smartfonu, tabletu i komputera stacjonarnego podczas edycji strony. Ta funkcja pozwala na dopasowanie strony do każdej rozdzielczości.

 

Motyw Divi ma również swoje słabe strony

Kiedy zaczynasz korzystać z kreatora stron motywu Divi po raz pierwszy, może okazać się przytłaczający. W ramach przygotowania strony www przeprowadzamy szkolenie z jego obsługi.

  • Kod HTML generowany przez motyw Divi może być zbyt rozbudowany: shortocode (krótkie kody), które integrują funkcje w WordPress, zwiększą kod źródłowy strony internetowej. Na szczęście Divi ma system optymalizacji wydajności / szybkości wczytywania się strony poprzez swój system cachowania i optymalizacji!
  • Shortocode, na których często opierają się Visual Buildery utrudniają zmianę motywów co oznacza, że nie da się w prosty sposób przenieść strony z Divi na np. Elementora. To nie jest wada tylko Divi, ponieważ ten sam problem istnieje z innymi nowoczesnymi Visual Builderami. Zmiana kreatora stron zawsze oznacza trudności, niezależnie od tego co zmieniasz.

 

Podsumowanie

Motyw Divi jest niewątpliwie idealny dla początkujących i zaawansowanych użytkowników WordPress, którzy chcą szybko i łatwo zaprojektować stronę www. Jeśli jesteś profesjonalnym programistą lub chcesz nadpisać swój motyw WordPress, nie będziesz potrzebował Divi. Jednak patrząc tylko na mnóstwo funkcji i wiele zalet, Divi jest najlepszym kandydatem przy wyborze kreatora stron internetowych.

Projekt strony internetowej opartej na Divi daje możliwość ciągłej rozbudowy.  Oferujemy wysokiej jakości wsparcie deweloperskie.