Jeśli nasza strona internetowa jest bardzo popularna, odwiedza ją bardzo dużo internautów miesięczne, to musimy zakupić bardzo profesjonalny serwer. Kupimy go w firmie oferującej hosting. W Internecie bardzo dużo znajdziemy takich firm. Musimy podjąć bardzo dobrą decyzją, ponieważ serwer musi być stabilny i wydajny, dlatego należy znaleźć dla nas najlepszy serwer www.

Jeśli będziemy szukać firmy, to musimy poczytać opinie znajdujące się w Internecie na forach internetowych, będziemy mieli wtedy pewność, że serwer będzie bardzo dobrej jakości. Gdy zdecydujemy się już na dana firmie, to musimy serwer dopasować do naszej strony internetowej. Możemy skorzystać z rozwiązań indywidualnych jeśli mamy jakieś szczególne wymagania. Jeśli są one tradycyjne to należy skorzystać z gotowych zestawień hostingowych. Ceny są zależne od danego pakietu, które różnią się pojemnością i transferem miesięcznym. Zaletą jest to, że przed zakupem serwera, możemy skorzystać z 7-14 dni testów.

Zaletą jest także oferowana darmowa domena na jeden rok. Profesjonalny serwer www dla strony z wysokimi transferami musi mieć bardzo dużą pojemność, taką jak minimum 50 GB, a także transfer miesięczny 500 GB. W wielu firmach jest to najbardziej wydajny serwer, a także najdroższy. Podsumowując, jak widać powyżej, gdy chcemy mieć stabilny serwer to musimy zwracać uwagę na powierzchnię i transfer miesięczny jak największy, a także ilość obsługiwanych domen, kont pocztowych i baz danych. Firma musi być także bardzo doświadczone, oferować pomoc techniczną, a także na bieżąco monitorować serwery pod względem poprawnego funkcjonowania, a także regularnie aktualizować oprogramowanie antywirusowe. Jeśli mamy stronę internetową z wysokim poziomem odwiedzin to najważniejszy jest serwer, musimy przeznaczyć na niego bardzo dużo pieniędzy, żeby był w pełni stabilny i nowoczesny.